Hej Kochani!
Wybaczcie za tą tygodniową ciszę. Jednak obiecuję, że teraz to zrekompensuję, zwłaszcza w poniedziałek, ponieważ bloga czekają duże zmiany! :-) Długo zastanawiałam się, czy napisać o oleju lnianym, jednak Kallos Color, o którym ostatnio pisałam, nieco mi w tym pomógł. Również, bardzo dawno temu nie było recenzji żadnego oleju! Teraz po recenzji tego mam zamiar zacząć je porządnie testować :-)


Olej lniany składa się z powyżej 50% kwasu linolenowego (omega-3), 15% kwasu linolowego (omega-6), 15% kwasu oleinowego (omega-9) oraz niewielkie ilości nasyconych kwasów tłuszczowych. W składzie posiada również witaminę E.

Tłoczy się go na zimno z nasion lnu, czyli siemienia lnianego :) Olej ten jest naprawdę bogaty i ma baaardzo szerokie zastosowanie. Jest uwielbiamy przez wielu ludzi. W szczególności warto go pić, ale dziś skupimy się na olejowaniu nim włosów :)

Z olejem lnianym przebyłam długą drogę. Używałam go kiedyś gdy miałam jeszcze nierozjaśnione włosy i wtedy był to dla mnie WIELKI ULUBIENIEC! Pamiętam to uczucie miękkości, połysku i tego jak w bardzo szybkim tempie moje włosy go piły. Świetnie w nim było też to i jest nadal, że on nie oklapuje włosów. Nigdy nie musiałam przymusowo związywać włosów w kok po olejowaniu dzień wcześniej. Zostawia On po sobie ładny połysk i nawilżenie, a przede wszystkim w ogóle nie przetłuszcza moich włosów.

Po jakimś czasie gdy już rozjaśniłam włosy, stwierdziłam, że kupię go ponownie, dlatego by Wam o nim napisać no i dlatego też, że mi się wcześniej sprawdzał.

Gdy użyłam go wtedy po raz pierwszy nieco się zdziwiłam, ponieważ nie było już tego ‘WOW!’ Owszem nie robi mi szkód, ale nie jest już to taki efekt jak przy włosach nierozjaśnionych. Olej ten zostawia na moich włosach nawilżenie i jakiś połysk, ale nie jest to już tak mocno widoczne jak wcześniej. Oczywiście widzę, że mój odrost reaguje inaczej i tutaj moje włosy go uwielbiają.
Na pewno olej ten nie robi żadnych szkód. Jest on nadal lekki, nie obciąża i spokojnie mogę mieć rozpuszczone włosy dzień po naolejowaniu.

Testowałam go bardzo długo i sama nie wiedziałam jak go ocenić, ale tak jak napisałam wyżej, upewniłam się w tym dzięki Kallos Color, który ma w składzie olej lniany i przy tym produkcie zauważyłam tą różnicę pomiędzy odrostem, a rozjaśnionymi włosami.


Olej mam zamiar zużyć do końca, jednak potem zabieram się za kolejne. Do lnianego zapewne wrócę gdy rozjaśnione loki znikną z powierzchni moich włosów :)

Jak zapewne wiecie, olej lniany ma bardzo krótki czas przydatności i ja nie zauważyłam różnicy na włosach gdy nakładałam go przed końcem ważności lub po. Oczywiście niewskazane jest spożywanie go, ale nie widzę problemu przy olejowaniu. Nie są mi znane również jakieś przeciwwskazania co do tego. Jeśli posiadacie wiedzę w tym temacie, koniecznie dajcie znać :-)

Także uff! W końcu zamykam temat lnianego oleju i mogę spokojnie zabrać się za kolejne :D

Buziak!

3

12 Responses

  1. Zazwyczaj na suche włosy wieczorem i wtedy nawet idę do pracy na drugi dzień bez mycia włosów, jest tak lekki i moje włosy bardzo go piją i przez to nie widać, że mam olej na włosach :) Można też oczywiście kłaść olej na parę h przed myciem :)

  2. Bardziej na całe włosy :) ale właściwie blisko skóry głowy również, nie skupiam się właściwie na niej :)

  3. a powiedz mi bo zauważyłam, że wspominasz w niektórych opisach o preparacie silaplex, ja aktualnie przymierzam się do zakupu go na allegro aczkolwiek chciałam się dowiedzieć czy on faktycznie działa??

  4. Działa, ale ja go tylko używałam do farbowania, a właściwie moja fryzjerka, która miała go w salonie :) Upewnij się na allegro, że to oryginały, bo mogą krążyć podróbki :)

 1. Oo widzisz, czyli kiedyś lepiej się sprawował ;) Sama bardzo lubię olej lniany – nie jest to mój ulubieniec, ale zostawia włosy tak ładnie wygładzone i jedwabiste. Choć jest dość lekki i nie dociąża jakoś cudownie, to jednak go lubię ;)

 2. Nie pomyślałam, żeby porównać jak zachowuje się odrost, a farbowane włosy..muszę sprawdzić koniecznie :)U mnie olej lniany nie robi jakiegoś wow, także będę szukać czegoś innego :)

 3. Madziu a powiedz mi bo ostatnio przypadkiem wpadł mi w ręce artykuł o dodawaniu kwasu hialuronowego do np masek czy właśnie przy olejowaniu? Co myślisz na temat tego kwasu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *