Hej Kochani!
Czasami zdarza się tak, że mycie loczków mamy zaplanowane na jutro lub pojutrze, ale właśnie dzisiaj Nasze loki MUSZĄ wyglądać, a nie chcemy ich związywać no i zdecydowanie nie mamy czasu na stanie pod prysznicem, a potem w czepku. Są na to sposoby, mam też dla Was małe wskazówki ode mnie :-)

Reanimacja kręconych włosów, odświeżenie kręconych włosów, wskazówki i sposoby


Reanimacja kręconych włosów to nic innego jak ich odświeżenie. Odświeżenie na tyle, aby można było wyjść z nimi do ludzi :D Ta czynność przydaje się gdy przypadkiem w nocy zepsuł Nam się ananas lub powychodziły z niego kręcone pasma, jesteśmy po imprezie lub po całym dniu na deszczu itd.

Mój sposób na reanimację

Czyli właściwie klasyczny i najczęściej stosowany :-)


Potrzebujemy:
❖ atomizer z wodą

❖ sprawdzony stylizator
❖ suszarka z dyfuzorem

Reanimacja kręconych włosów, odświeżenie kręconych włosów, wskazówki i sposoby

Krok po kroku:

1. Podczas całej reanimacji głowę mamy skierowaną do dołu.
2. Spryskujemy całe włosy wodą z atomizera. Ważne by woda dotarła jednolicie w każdy zakątek.
3. Wgniatamy sprawdzony stylizator.
4. Suszymy włosy dyfuzorem :-)
5. Na koniec wgniatamy w końcówki olejek zabezpieczający.

Reanimacja kręconych włosów, odświeżenie kręconych włosów, wskazówki i sposoby

Reanimowałam w tym przypadku naprawdę hardcorowe włosy nadające się jedynie do umycia :D Były całe spuszone po imprezie, następnie po całym dniu w koczku, ale myślę, że efekt i tak uzyskałam i to całkiem niezły :-)

Stylizatory do reanimacji

Są one wypróbowane przeze mnie i mogę je szczerze polecić.

Reanimacja kręconych włosów, odświeżenie kręconych włosów, wskazówki i sposoby
Eco Styler, Olive Oil, Styling Gel

Inne sposoby1. Odżywka bez spłukiwania
Czyli woda + odżywka b/s w atomizerze, a potem wgniatanie stylizatora, na końcu dyfuzor. Tutaj łatwiej o obciążenie, dodanie odżywki to już poziom wyżej do prawidłowego dobrania kosmetyków by reanimacja przebiegła pozytywnie.

Polecane produkty to np. maski Kallos np. Color lub Cantu Curl Activator Cream :-)

2. Sama woda
Ten sposób też może się sprawdzić. On jest dobry zwłaszcza wtedy gdy definicji lokom nie brakuje, jednak są one krzywe :D Woda sprawia, że włosy robią się ciężkie, czyli są znowu w pionie, natomiast skręt pozostaje. Tutaj zwilżamy włosy samą wodą z atomizera, ugniatamy, następnie suszymy dyfuzorem :-)

3. Bez stylizatora
Myślę, że przy lżejszych skrętach może sprawdzić się opcja woda + odżywka b/s, bo potrafi ona również utwardzić i zdefiniować skręt. Niektórym skrętom stylizator już może obciążyć włosy :-) A odżywka w zupełności wystarcza.

4. Produkty do reanimacji
Takich typowo do tej czynności jest BARDZO mało, ale mogę polecić jeden kosmetyk, na który czaję się już długo. Używała go moja koleżanka i była nim zachwycona, a mowa tu o:

 Deva Curl Set It Free


5. A na sucho ?
Można reanimować włosy na sucho, zajmuje to o wiele mniej czasu, ale moim zdaniem nigdy nie będzie takiego efektu jak przed uprzednim zwilżeniem loków wodą. Jedyny produkt, który sprawdza mi się na sucho to Ecostyler Olive Oil, który pokazałam wyżej w polecanych stylizatorach :-)

Moje wskazówki

❖ Do zwilżenia polecam tylko i wyłącznie atomizer, który potrafi równomiernie rozproszyć wodę po włosach. Ochlapywanie ich mokrymi rękoma jest uciążliwe i zamiast sprawić by loki były wilgotne, robią się one mokre i to tylko w niektórych miejscach na głowie.

❖ Między myciami reanimować polecam tylko raz. Moim zdaniem im więcej tym gorzej potem rozczesać włosy. Dodatkowo kolejna i potem jeszcze kolejna reanimacja wygląda już nieładnie mam tu głównie na myśli typ skrętu 3B w górę :-)

❖ Stylizator polecam lżejszy od tego, który używamy zazwyczaj po myciu. Trzeba pamiętać, że mimo, iż spryskaliśmy włosy wodą, to i tak są na nim wcześniej nałożone kosmetyki lub pozostałości w tym stylizator, a nie chcemy obciążenia = oklapu. Nie da się ukryć, że sztuką jest znaleźć dobry produkt do reanimacji.

❖ Aby uniknąć obciążenia, do reanimacji najlepsze będą produkty bez silikonów. Jeśli używamy tylko odżywkę lub tylko stylizator myślę, że pojedyncze silikony mogą być akceptowalne. Natomiast gdy występują przy tych dwóch produktach, jest duże prawdopodobieństwo na oklap. 

Jedynym minusem reanimacji jest to, że jednak potrzeba na to czasu (15-20 min.), a z rana nie zawsze go mamy :-)
Mam nadzieję, że wszystko co chciałam, napisałam powyżej i o niczym nie zapomniałam. Ten wpis jest zbiorczy, więc gdy przypomną mi się kolejne wskazówki lub znajdę nowy stylizator do reanimacji, na pewno go tutaj dopiszę :-)

Reanimacja kręconych włosów, odświeżenie kręconych włosów, wskazówki i sposoby

Udanego reanimowania Wam życzę! :D

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
102

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *