Hej Kochani!
Uwielbiam, gdy dostaję od Was prośby lub pomysły na posty. Dzisiejszy będzie właśnie odpowiedzią na pytanie jednej z Was.
Odpowiedni fryzjer dla kręconych włosów
Myślę, że każda Kręconowłosa wie jak ciężko jest znaleźć dobrego fryzjera do włosów kręconych. Dostaję niezliczone pytania o to czy znam kogoś dobrego z konkretnego miasta w Polsce. Powstał nawet post z Listą polecanych fryzjerów dla Kręconowłosych TUTAJ, ale niestety jest ona ciągle bardzo mała. Warto też poszukać w lupce lub zapytać dziewczyny z grupy Curly Girls Polska na fb – są tam loczki chyba z każdego zakątka Polski i nie tylko :-)
Ja dziś napiszę Wam o tym na co wg mnie warto zwrócić uwagę przy wyborze fryzjera, mam nadzieję, że komuś pomogę! :-) Będą też banały, ale moim zdaniem bardzo istotne!
❖ Strona na Facebooku

Wielkim ułatwieniem jest, gdy salon fryzjerski pokazuję na fanpage swoje dzieła w postaci zdjęć włosów przed i po, a najlepiej gdy są to włosy kręcone! :-) Mamy wtedy pewność, że jest to właściwa osoba, której możemy powierzyć Nasze loki. Dzięki facebookowi widać również czy dany salon używa Olaplex bądź Silaplex lub inne tego typu specyfiki. Mówię tu o Kręconowłosych, które chcą włosy rozjaśnić. Pamiętajcie, że bez plexa nie ma mowy o użyciu rozjaśniacza !!!


❖ Wiadomość do fryzjera

Dzięki uprzedniej wymianie zdań można bardzo łatwo zweryfikować daną osobę, która ma zadziałać na Naszej głowie. Wystarczy zapytać czy ścina kręcone włosy (lub czy kiedykolwiek w ogóle ścinała :D) i w jaki sposób to robi. Ostatnio niesamowicie rozbawił mnie screen rozmowy jednej dziewczyny z grupy CGP z pewną fryzjerką, która użyła takich dzikich nazw ścięcia, że jedyne co to chciała chyba tylko pokazać jak bardzo jest professional, ale niestety nie była zbyt przekonywująca :D Naprawdę szanuję fryzjerów, którzy wprost mówią, że nie zetną włosów, bo czują, że to może ich przerosnąć, a takich jest mało :-) Po rozmowie od razu można wyczuć czy fryzjer się zna na ścięciu loków czy też nie.

Odpowiedni fryzjer dla kręconych włosów
❖ Włosy fryzjera :-)

Jeśli fryzjer ma kręcone włosy i można mu ich pozazdrościć to nie mamy się nad czym zastanawiać! Ich stan jest bardzo ważny (puch czy ładnie zdefiniowany skręt), ale cięcie jeszcze bardziej! Moja fryzjerka (MOJA BOGINI! :D) ma kręcone włosy! Ona akurat swoje potrafi ściąć sama jednak gdy widzi się ze znajomym fryzjerem (następny BÓG :D), oddaje mu swoje włosy :-) To co fryzjer ma na głowie to jego największa wizytówka – chyba nie muszę tego nikomu mówić! W przypadku loczków jest to podwójnie ważne :-)

❖ Prostownica
Nie sądzę, że tak do końca jest to złe, bo ja sama miałam jakiś czas ścinane włosy w ten sposób, czyli po uprzednim wyprostowaniu loczków. Uważam, że nawet lepiej gdy fryzjer tylko w taki sposób chce podjąć się ścięcia kręconych włosów jeśli wie, że nie umie inaczej. Faktycznie wtedy końcówki będą równo podcięte, cieniowanie również będzie idealne. Jednak te górne włosy już nie będą podcięte tyle cm ile powinny, aby po umyciu nie były oklapnięte. Ciężko wyobrazić sobie to na wyprostowanych włosach jak mocno się zakręcą po kontakcie z wodą. Zwłaszcza dla fryzjera, który nie ma kręconych włosów :-)
Odpowiedni fryzjer dla kręconych włosów
❖ Fryzjerze, 3 słowa i jesteś Bogiem kręconowłosych!
“Ścinam na sucho.” – Wtedy nie potrzebujemy więcej żadnych słów tylko umawiamy się na wizytę :-D Powiedzcie same, czy oczekujemy tak wiele? Fryzjer nie musi nawet marnować na Nas wody! Same sobie włosy umyjemy w domu! Niech Nam ścina tylko kłaki na sucho! Jestem za tym, aby do szkół fryzjerskich wprowadzili lekcję prawidłowego ścinania włosów kręconych! Życie wielu z Nas byłoby wtedy o wiele łatwiejsze :-) I na koniec! NIE, to, że kręcone włosy ścinamy na sucho nie znaczy, że od razu są rozdwojone. Niech sobie nawet będą lekko postrzępione – naprawdę wolę to 100 razy bardziej niż masakrę po ścięciu na mokro.


I żeby było jasne. Nie jestem przeciwna ścinania włosów na mokro. Tylko pierwsza zasada taka: Trzeba umieć ścinać loki na mokro, Drogi Fryzjerze! 

PS: Wiem, że zamieszczone wyżej dwa zdjęcia to Barber Shop’y, ale ich stary wystrój bardzo mnie urzekł :-)

PS 2: Już coraz bliżej do wizyty u mojej fryzjerki z czym wiąże się fakt, że w końcu będzie post o tym gdzie ścinam swoje loki!!! :-)

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *