Hej Kochani!

Minęło już sporo czasu od ostatniej kręconej metamorfozy. Zasypię dziś Was kolejną dawką motywacji i być może dzisiejsza bohaterka zachęci Was do rozpoczęcia dbania o loczki :-) 
Na to liczę! ♡
Metamorfozy kręcone włosy


Przed świadomą pielęgnacją narzekałam na okropnie puszące się włosy po każdym ich czesaniu, włosy ”próbowały się kręcić” na końcówkach, gdzieniegdzie były falowane, bardzo szybko chłonęły wilgoć, wiecznie spuszone i przesuszone. Myłam włosy tylko szamponem, czesałam 4-5 razy dziennie, a odżywki używałam raz na jakiś czas. Do tego codzienne prostowanie prostownicą i suszenie gorącym nawiewem.

Metamorfozy kręcone włosy


Gdy znalazłam bloga Magdy, coś mnie tknęło i postanowiłam po raz pierwszy w życiu wypróbować plopping i odstawić szczotkę na bok. Efekt był piorunujący, włosy zaczęły żyć własnym życiem ale coraz bardziej się kręciły i falowały. Jakiś miesiąc temu poszłam na cieniowanie z objętości, gdyż moje włosy z natury są grube i mega gęste.

Moja pielęgnacja po metamorfozie wygląda tak, że nakładam myjadło na długość Kallos Aloe, a następnie myję skalp szamponem Babydream lub mydłem dla niemowląt bez SLS/SLES i parabenów (mimo tego, że to jednak mydło, to jest niezwykle delikatne i doskonale myje skalp) , następnie maska (jestem za Kallosami, mam Omega,Multivitamin i Algae, mogę je z czystym sumieniem polecić) a po spłukaniu jedwab na końcówki i stylizator Creightons The Curl Company. Po tych czynnościach obowiązkowo plopping (zazwyczaj na całą noc) i suszenie z dyfuzorem, gdyż schną bardzo powoli. Moje włosy kochają algi, aloes, miód i wyciągi z kawioru ;)

Początkowe etapy po metamorfozie

Metamorfozy kręcone włosy

Lubią także olej z awokado i rycynowy, olej lniany jest taki bardziej neutralny dla nich. Po metamorfozie nie jestem jednak w stanie określić ich skrętu, najbardziej uparte (i ciężkie) są włosy z tyłu i to bardziej fala niż skręt, ale włosy przy twarzy mają jak dla mnie bardzo mocny skręt jak na taki okres czasu (2,5 miesiąca około? :D)


Do tego przez ten okres zaczęły mi mocno wypadać włosy, była to ilość na tyle niepokojąca (każdego dnia ilość taka jak na zdjęciu), że zakupiłam polecony przez Magdę Calcium Pantothenicum. Skończyłam 1 blister i mogę powiedzieć, że jest różnica(zdjęcie po prawej), na dodatek moje włosy w ekspresowym tempie nadgoniły ubytek po cieniowaniu :DMetamorfozy kręcone włosy
Różnica w wypadaniu włosów, przed i po użyciu Calcium Pantothenicum


Rady i motywacja : Odkąd zaczęłam pielęgnować świadomie moje kłaczki, moje prostowłose koleżanki zaczęły zazdrościć mi skrętu, pytać czego używam. Spiralki dodają uroku, są nietuzinkowe, nie są tak popularne w świecie włosomaniaczek jak proste włosy. Jesteśmy więc unikatowe :D Poza tym nie ma nic bardziej uroczego, niż lekki baranek na głowie. Kiedyś nie miałam do nich siły i myślałam, że się poddam ale wystarczyło zmienić nawyki i je dopieścić by totalnie zmieniły swoją strukturę i formę.


najświeższe zdjęcie z 11.08.2017 r.

Piękny, błyszczący skręt prawda? To kto od dziś zaczyna świadomie dbać o loki?! :-)

Przypominam, że możecie wysyłać Wasze Kręcone Metmorfozy na e-mail magdalenamelzer@gmail.com. Więcej informacji i co ma zawierać wiadomość znajdziecie TUTAJ.

Buziak !

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *