Hej, hej !
Wiem, że ciągle dochodzą tutaj nowe osoby chętne na wprowadzenie świadomej pielęgnacji i walki o piękne loki, więc staram się im to jak najbardziej ułatwiać :) Choć z dzisiejszego wpisu mogą skorzystać też osoby już bardziej zaawansowane. Znajdziecie tutaj spis różnych czepków dobrych do włosów kręconych, dowiecie się, które przydadzą się najbardziej i gdzie można je kupić.

Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

❖ Czepek Foliowy
Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

Najtańsza i najlepsza opcja na początek. Sprawdza się genialnie pod maskę w duecie z ręcznikiem. Ma uniwersalny rozmiar, mokre kręcone włosy spokojnie się w nim mieszczą :)

Jest łatwo dostępny. Te czepki znajdziecie w drogeriach, sklepach online, hurtowniach fryzjerskich. Marka Biovax dołącza taki pojedynczy czepek do każdej maski :) Mimo, że często w nazwie mają słowo “jednorazowy” to niekoniecznie musi tak być, ponieważ tak naprawdę nadaje się do wielokrotnego użytku :) Wadą jest, że po jakimś czasie foliówka nadaje się do wyrzucenia, bo luzuje się gumka, a takie czepki wtedy najczęściej denerwują zamiast dawać jakiekolwiek korzyści. Tego typu czepek wymienia się częściej niż inne pozostałe poniższe.

Dostępność


❖ Drogerie Natura❖ Aliexpress
Można kupić 100 sztuk i nie martwić się o nic :)

TUTAJ  kupicie setkę za $2.40.

 Sklepy internetowe w Polsce
● po 10 sztuk lub pojedynczo KLIK
● po 100 sztuk KLIK

❖ Czepek Kąpielowy

Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

Ma trwalszy materiał, wykonany najczęściej z poliestru z foliową powłoką wewnątrz. Gumka jest mocniejsza, z czasem może się luzować, ale nie musi, w zależności od jakości i sposobu przechowywania :)

Nadają się na maskę pod ręcznik. Można je również ubierać do kąpieli lub pod prysznic, gdy nie chcemy zmoczyć włosów. W tym przypadku mamy pewność, że włosy będą w 100% suche tuż po wyjściu. Potwierdzone info! :) Ja swój zakupiłam w Naturze.

Dostępność
❖ Drogerie Natura


Cena – 7,24 zł❖ Rossmann
Minusem jest, że nie ma ich w każdej drogerii.
❖ Hebe
❖ Super-Pharm
❖ KIK
❖ Flying Tiger

Cena – 6 zł. Dziękuję za zdjęcie @wyprawa.po.dlugie.wlosy / @guuuteczek ♡


❖ TkMaxx

Jak wiadomo w każdym sklepie jest inny asortyment, ale często można tam znaleźć czepki i to bardzo oryginalne, trzeba szukać! :)

Cena – 9 zł. Dziękuję za zdjęcie @curly_girl_pchelka  ♡

❖ SassyHairCap
Są to idealne czepki do długich włosów, ponieważ nie trzeba ich związywać. Bardzo przemyślany produkt. Mamy dwa do wyboru: do kąpieli i satynowe. Niestety wysyłka jest tylko na terenie USA.

❖ Czepek Winylowy

Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

Podobno wykonane są z materiału winylowego, ale dla mnie jest to folia podobna do koca termicznego, które są dostępne w apteczce do ocieplania rannych.

Również można używać je na maskę pod ręcznik lub do kąpieli, by włosy pozostały suche. Ze względu na typ folii, ja używam swój w duecie z ręcznikiem, aby pomógł lepiej wniknąć składnikom zawartym w masce w głąb włosa :) Czepek ten przede wszystkim ma ocieplać.


Dostępność

W Polsce jeszcze się z nimi nie spotkałam :(

MeGorgeous.nl
W Holandii ten sklep ma też swoje stacjonarne placówki w Rotterdamie, Amsterdamie, Den Haag i Rotterdamie Zuid.

Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić
❖ Czepek Satynowy

Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić
Jak satynka to wiadomo, że do spania :) Są świetną opcją dla krótkowłosych kędziorków, ale nie tylko. Materiał jest śliski, loki przyjemnie po nim suną i nie ma mowy o wszelakich wytarciach i spuszeniu. O poranku po ściągnięciu czepka, włosy nie powinny potrzebować reanimacji co może być naprawdę sporym zaoszczędzeniem czasu, bo jak wiadomo, rano bywa różnie :D

Spotkałam się z opiniami, że całonocne czepkowanie może źle wpływać na cebulki, a raczej brak dostarczanego im tlenu przez co może pojawić się zwiększone wypadanie. Jednak nadal są to tylko przypuszczenia, nigdy nie dotarł do mnie ani jeden potwierdzony fakt. Dlatego też jestem sceptyczna, bo nie mam dowodów :) I czepek satynowy jak dla mnie jest świetnym i bardzo pomocnym rozwiązaniem.

Dostępność

TkMaxx 
Ponownie, asortyment w tej sieci sklepów jest inny, ale satynkę również można tam spotkać.

Dziękuję za zdjęcie @curly_girl_pchelka  ♡
Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

Aliexpress
Mój pierwszy satynowy czepek przyszedł z Chin, ale niestety moje włosy się w nim nie mieszczą. Dla krótkowłosych będzie dobry lub dla mniejszej objętości :)

TUTAJ go zamówiłam. Kosztował dokładnie 6,77 zł .

❖ SassyHairCap
Jak już wyżej wspomniałam, czepki te są perfekcyjne :) Długich włosów nie trzeba związywać, cudo!

UK sklepy typu Afroshop

Bardzo dziękuję Natalii za zdjęcia ♡
Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić
❖ Czepek Siatkowy
Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupić

Są jedną z opcji na wysuszenie loczków, mają utrzymać je w miejscu podczas tej czynności co wyeliminuje odstające i puszące pojedyncze pasma. Można np. nałożyć taki czepek na mokre włosy, następnie wysuszyć je dyfuzorem.

Ja swój zakupiłam tak naprawdę z ciekawości. Jest on marki Kevin Murphy TEXTURE.NET. Kosztował ok. 26 zł.

Dostępność

DaySpaShe

❖ Termo-Czepek

Mają za zadanie utrzymać naturalne ciepło wytwarzane przez głowę przy skalpie i włosach przez co wszelkie składniki odzywcze z maski genialnie wnikają wgłąb włosa. Nie potrzebujemy ręcznika. Jest jednak jeden, istotny minus. Taki termo-czepek jest jednorazowy i jest niezdatny do ponownego użytku. 

Trzy sztuki można kupić za ok. 10 zł.
Dostępność
Dystrybucja
TUTAJ znajdziecie całą listę sklepów.
Ecobella
W tym sklepie również możecie zakupić te czepki.


Pielęgnacja czepków foliowych i kąpielowych
Masę czasu już używam te dwa rodzaje i mogę Wam podpowiedzieć jak o nie zadbać, aby przetrwały i były z Nami jak najdłużej.

Otóż po zdjęciu czepka i obmyciu go z maski, zawsze go zgniatam i wyciskam z wody i absolutnie go nie wieszam na haczyku ani na żadnym tego typu gadżecie. Czepek mokry jest cięższy i w ten sposób gumka z prędkością światła się rozciąga. Zawsze kładę takiego osobnika na grzejnik łazienkowy, gdzie pięknie schnie :-)Czepki do kręconych włosów rodzaje i gdzie kupićJa od siebie chcę bardzo mocno podziękować Agnieszce, dzięki której zdobyłam trzy czepki z holenderskiego sklepu Me Gorgeous ♡


Na razie to wszystko :-) Jeśli w przyszłości pojawią się nowe, magiczne czepki, na pewno je tu dodam.


Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
106

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *