BASICLAB, CAPILLUS 💎 SZAMPON & ODŻYWKA DO WŁOSÓW KRĘCONYCH

BasicLab to marka, którą być może kojarzycie z Instagrama, bo tam przewija się sporo zdjęć z udziałem ich produktów. Pamiętam, gdy Dominika Czerwona Filiżanka spytała Nas przed spotkaniem w Gdyni, czy chciałybyśmy otrzymać produkty tej marki do wypróbowania. Ja byłam szczerze zachwycona, gdy ujrzałam całą gamę szamponów i odżywek, które dopiero co ujrzały światło dzienne.

BasicLab do włosów kręconych


Ponadto BasicLab to młoda marka na rynku, opakowania i szata graficzna przyciąga jak magnes no i już na początku przyplusowali tym, że pomyśleli również stricte o włosach kręconych :D Na spotkaniu w Gdyni najbardziej ucieszyłam się z tych produktów, serio! No i to kolejna polska marka, a dobrze jest wspierać to co Nasze, zwłaszcza, gdy się sprawdza.

No ale czy szampon i odżywka do włosów kręconych od BasicLab mi się sprawdziły? :-)

Zacznę od wyglądu, który jak napisałam wyżej, jest uroczy, kolor turkusowy bardzo rzuca się w oczy i te słodkie sprężyny informujące o produktach do loków! Wielkim plusem jest ciemna butelka, która chroni przed promieniowaniem słonecznym no i pompka :) Zapachy przy obu produktach są wyczuwalne, ale delikatne. Producent podkreśla, że te kosmetyki są hipoalergiczne.

BasicLab do włosów kręconych

Z szamponem początkowo miałam problem, bo patrząc na skład, nie umiałam od razu stwierdzić czy jest delikatny czy fałszywie delikatny, bo np. składniki mają podobne działanie do SLS. Skupiłam się więc na szamponie od Fitokosmetik i po napisaniu recenzji, dokładnie rozłożyłam skład BasicLab na czynniki pierwsze i nareszcie zaczęłam go używać :)

Skład:
Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine (łagodna substancja myjąca), Laureth-2, (substancja zwilżająca), Lauryl Glucoside (łagodna substancja myjąca), Magnesium Aspartate, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-10, Polyquaternium-72, Citric Acid (regulator pH), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum.

Sporo naczytałam się na temat detergentów i faktycznie pierwszy składnik jest mocno oczyszczający, podobnie działający do SLS, ALE dwie łagodne substancje zawarte trochę dalej, PONOĆ neutralizują działanie tego pierwszego. W takim razie na początku oceniłam szampon jako łagodny produkt.

Ale postanowiłam kilka dni temu napisać do Naszej bogini od składów i pielęgnacji, czyli Ani z bloga Kosmeologika, ponieważ byłam bardzo ciekawa jej zdania, bo się na tym po prostu zna.
Jednoznacznie stwierdziła, że 


“ze składów ciężko wnioskować cokolwiek, więc kieruję się zawsze regułą taką, że jeśli szampon na pierwszym miejscu ma mocny detergent, to niezależnie od tego co jest potem, traktuję go jako mocno oczyszczający szampon. Jeśli ma substancje pielęgnujące to będzie wysuszać mniej, niż gdyby ich nie miał, a mając inne detergenty najprawdopodobniej ma dzięki temu niższe stężenie tego mocnego. Na dodatek jednym z tych łagodniejszych detergentów jest Cocamidopropyl Betaine, a ona w połączeniu z mocnymi raczej wzmacnia ich działanie, że tak powiem. Właśnie dlatego INCI ma ograniczone zastosowanie. Bo może formulacja tego szamponu jest akurat taka, że jest łagodny, ale tego ze składu nie wywnioskujemy…”

Potem mamy asparaginian magnezu, który wygładza, wzmacnia, dotlenia i mineralizuje skórę i pomaga innym solom mineralnym wniknąć w głąb skóry. Pod koniec są dwa nawilżacze i polimery, które dodatkowo są antystatykami :)

humektanty – substancje nawilżające
antystatyki – przeciwko elektryzowaniu się włosów

Powiem Wam, że faktycznie Ania podchodzi bardzo trzeźwo i logicznie do tego wszystkiego i faktycznie ciężko z grubsza ocenić i próbować doszukiwać się czegoś co sprawi, że szampon stanie się łagodnym. Nie będę robić tego na siłę, tak więc pozostanę przy tym, że ten szampon jest oczyszczający z racji pierwszego składnika.

Natomiast działanie jego jest bardzo dobre. Ja testowałam go zakładając, że jest łagodny, aplikowałam go na skórę głowy. Absolutnie nie zauważałam wysuszenia, bardzo dobrze mi się go używało i nie miałam co do niego żadnych przeciwwskazań. Nie bez powodu zabrałam go do Portugalii :) Także skład to jedno, użytkowanie to drugie. Ja się z nim polubiłam.

Kosztuje ok. 50 zł w zależności od miejsca, gdzie go kupicie. TUTAJ znajdziecie spis sklepów online, a stacjonarna mapka jest TUTAJ. 

BasicLab do włosów kręconych

Odżywkę do włosów kręconych używałam na dwa sposoby :) Pałałam do niej wielką nadzieją, bo odżywki to zawsze produkt pożądany dla Kręconowłosych i w sumie się nie zawiodłam.


Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Copper Gluconate (filtr UV), Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Panthenol, Pentylene Glycol, Polyquaternium-72, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate SE, Olus (Vegetable) Oil, Quaternium-80, Isopropyl Alcohol, Citric Acid (regulator pH), Sodium Benzoate, Tocopherol, Parfum.

Mamy na początku składu łagodną substancję myjącą, dwa emolienty i sporo nawilżaczy. Dwa polimery, które są też antystatykami, potem emolienty i pod koniec składu alkohol izopropylowy, który może wysuszać, ale nie musi :)

W składzie pojawił się też siarczan cynku, który jest konserwantem, ale też substancją antybakteryjną, przeciwzapalną, bakteriobójczą i leczniczą.

Odżywka nie jest zgodna z metodą CG.

Również kosztuje ok. 50 zł. TUTAJ znajdziecie spis sklepów online, a stacjonarna mapka jest TUTAJ. 

MYJADŁO
Dzięki substancji łagodnie myjącej, głównie używałam tej odzywki do mycia loków. Nakładając ją miałam ciągle wrażenie, że jest jej za mało na głowie. Gdy zaczęłam włosy rozczesywać, okazywało się, że jest jej w sam raz, więc warto pilnować ile się jej nakłada :) Bo można odnieść wrażenie przez to, że jest mało wydajna. Loki czesze się przyjemnie, włosy są dość miękkie.

ODŻYWKA NA 5 MINUT
W tym przypadku używałam tego produktu między myjadłem, a maską. Po zmyciu odżywki, włosy były przemiłe w dotyku. Zdecydowanie mogłam odczuć, że produkt ten faktycznie zadziałał. Po zmyciu pozostało miłe uczucie na włosach :)

Odżywka przypadła mi do gustu, choć trzeba pamiętać, że ma sporo humektantów i trzeba mieć to na uwadze przy doborze produktów do mycia.

BasicLab do włosów kręconych
A jak Wam się podobają te produkty? Czekam na Wasze opinie :-)

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *