Mam wrażenie, że dzięki temu wpisowi poznałam wszystkie metody świata, które teraz trzeba przetestować :D Myślę, że pomoże nie tylko mi, ale i Wam, bo nareszcie jest takie miejsce, gdzie jest spis wszystkich technik stylizacji kręconych włosów. Dajcie znać, która jest Waszą ulubioną!

S C R U N C H I N G

           

To klasyczna metoda na wydobycie naturalnego skrętu.

1. Zaaplikuj odżywkę bez spłukiwania i delikatnie ją wgniataj wyciskając przy tym nadmiar wody.
2. Najlepiej podziel włosy na części/sekcje i nałóż bardzo dokładnie produkt stylizujący.
3. Następnie złap dłonią pojedynczą część/sekcję i ściskaj dłonią wygniatając tak długo, aż woda przestanie kapać. Powtórz czynność przy wszystkich sekcjach.
4. Kiedy włosy będą wysuszone, możesz wygnieść włosy odrobiną oleju lub serum, aby zmiękły.

C Z A R S Z K I N G
   
          
Inaczej Reaktywacja, inaczej Lok by Czarszka :D Ciężko było wybrać jedną nazwę! Metoda stworzona przez Czarszkę. Sprawdzi się przede wszystkim na cienkich włosach, które nie lubią obciążenia. 
Stylizacja jest dwuetapowa i można pierwszy etap wykonać wieczorem, a drugi rano lub wykonać całość tego samego dnia.
I ETAP
1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Wygnieć włosy koszulką bawełnianą lub załóż turban na kilka minut, aby wchłonąć nadmiar wody. 
3. Rozczesz całość.
4. Możesz pozostawić włosy do naturalnego schnięcia lub wysusz je suszarką z dyfuzorem. 
(W tym momencie możesz iść spać lub od razu przejść do kolejnego etapu :D)
II ETAP  
5. Spryskaj włosy wodą z atomizera. W tym samym momencie dłońmi ugniataj czuprynę. Włosy powinny być wilgotne w około 40-50%. 
6. Na rękę nałóż odpowiednią ilość ulubionej odżywki bez spłukiwania i żelu/kremu. Pamiętaj, że ilość produktu zależy od obserwacji Twoich włosów. Najlepiej zacząć od bardzo małej ilości.
7. Rozetrzyj całość w dłoniach.
8. Wygniataj włosy po jednej stronie twarzy. Następnie przerzuć je na drugą stronę i kontynuuj Scrunching. 
9. Wysusz całość suszarką z dyfuzorem. Włosy powinny być w 100% suche i winny powstać zacne sucharki.
10. Zaaplikuj na dłonie odrobinę ulubionego olejku na końcówki i wygnieć nimi włosy. Gotowe! :)

S C R U N C H   O U T   T H E   C R U N C H


          

Nazwa tej metody jest często skracana do “SOTC. Tak naprawdę wiele z nas ją stosuje, ponieważ chodzi w niej głównie o nasze znienawidzone lub wręcz przeciwnie – sucharki!


Zdarza się, że używamy żelu do stylizacji, który dzięki temu, że jest mocny, również lepiej definiuje. W przypadku takiego produktu, tuż po wysuszeniu, łatwo o sztywne i twarde skręcone pasma, które nazywamy SUCHARKAMI. Nie pojawiają się w przypadku użycia kremów czy innych produktów do stylizacji, które nie mają takiej mocy definiowania jaką mają żele. SOTC to świetna technika na świetnie wyglądające, elastyczne i sprężyste loki!

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Równomiernie rozprowadź żel na włosach. Możesz skorzystać z metody Praying Hands i Scrunching. Sucharki powinny mieć taki sam poziom twardości na całej głowie.
3. Pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia lub wysusz je suszarką z dyfuzorem. Podczas tych czynności, absolutnie nie dotykaj włosów! Loki muszą być suche w 100%.
4. Czas na wygniatanie! Jeśli Twoje włosy są suche i pojawia się puch, nanieś na dłonie niewielką ilość oleju i rozetrzyj go w dłoniach.
5. Metodą Scrunching, chwytając za części, wygniataj włosy od końcówek po nasadę. Powinieneś poczuć “chrupanie”, dzięki któremu znikną sucharki. 
6. Z głową skierowaną do dołu, możesz wymasować skórę głowy, ale już bez oleju na dłoniach.
Wygniatanie sucharków nie zawsze może dać satysfakcjonujący efekt z uwagi na warunki pogodowe i punkt rosy. Trzeba obserwować włosy, eksperymentować i znaleźć złoty środek! :)

S C R U N C H ‘ N   P U M P


          

Została stworzona przez użytkowniczkę CurlTalk – CSteen85. Metoda ta zapobiega puszeniu się i zmniejsza szanse powstawania kołtunów.

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Podziel włosy na kilka części (w zależności od gęstości).
3. Nanieś na ręce ulubiony żel i wygniataj włosy trzymając je w garści.
4. Następnie ugniatając tuż przy nasadzie ‘pompuj’ włosy osiem razy, dokładnie osiem :) Tyle rekomenduje twórca tej techniki!
Dodatkowo inny użytkownik CurlTalk – Jillipoo zaleca trzymanie części włosów w garści przez kilka sekund w bezruchu, przed wypuszczeniem. Ma to w znaczny sposób pomagać definicji loków.

W A S H ‘ N ‘ G O

           

Ta technika jest uniwersalna i najprostsza ze wszystkich.


1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Zaaplikuj produkty do stylizacji na mokre włosy.
3. Pozwól włosom wyschnąć naturalnie nie dotykając ich.

Zauważyłam, że istnieje kilka różnych kombinacji przy tej metodzie. Na początku można nie myć włosów tylko spryskać je wodą z atomizerem. Na koniec można loki wysuszyć suszarką z dyfuzorem.

S Q U I S H   T O   C O N D I S H

           

Metoda została stworzona przez stylistkę Melissę Stites. Ma głęboko nawilżać włosy. Polega ona na tym, że woda z odżywką powinny działać w duecie. Odżywka ma uszczelnić wodę we włosach, a my powinniśmy wtłaczać wodę w nasze włosy ugniatając je.

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Skieruj głowę do dołu i wygniataj włosy wodą ściskając je aż do nasady. Ważne, aby włosy były całkowicie mokre.
3. Zaaplikuj odżywkę bez spłukiwania i wgniataj ją partiami uciskając dłońmi aż po skórę głowy.
4. Następnie nałóż ulubiony żel czy krem stylizujący poprzez ugniatanie (Scrunching)
5. Pozostaw do wyschnięcia lub wysusz włosy suszarką z dyfuzorem.

P R A Y I N G   H A N D S 


           

Metoda modlących się rąk znana też jako klaskających dłoni służy do wygładzania i zmniejszenia puszenia się włosów kręconych.
1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Weź odżywkę bez spłukiwania i rozmasuj ją w dłoniach. 
3. Następnie dwoma rękoma złączonymi jak do modlitwy, głaszcz włosy od nasady aż po końce.
4. Powtórz to samo z ulubionym żelem lub kremem do stylizacji.
5. Na koniec wygnieć całość z głową skierowaną do dołu.
6. Pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia lub użyj suszarki z dyfuzorem.

L . O . C

           

Nazwa L.O.C. to skrót od Liquid Oil Cream. Ta technika ma przede wszystkim włosy nawilżyć i to nawilżenie zatrzymać na dłużej. Jej twórcą jest Rochelle Alikay Graham-Campbel z Alikay Naturals.

Polega na nawilżeniu włosów wodą lub odżywką bez spłukiwania ( L ), następnie zatrzymaniu jej za pomocą oleju ( O ) i nałożeniu kremu ( C ), aby zamknąć łuskę włosa, co ma zapobiegać utracie wilgoci.

T H E   S M A S T E R

        

Została stworzona przez użytkowniczkę Curl Talk – Smaster467. Ideą tej metody jest dodatkowe zaaplikowanie wzmacniajacego produktu stylizującego na loczki, gdy są one suche w 50%. Dzięki temu włosy będą się lepiej kręcić i trzymać, niż przy całkowitej stylizacji przy mokrych lokach.

1. Wgnieć stylizator we włosy jak zwykle i zacznij suszyć włosy dyfuzorem.
2. Kiedy włosy będą w 50% suche, skieruj głowę do dołu.
3. Na mokre ręce nałóż około 1/4 żelu z tej ilości, którą zaaplikowałeś na początku.
4. Delikatnie wgnieć żel we włosy i uważaj, aby nie popsuć loków, ich definicji i wyglądu.
5. Wysusz włosy do końca wg swojego sposobu.

F I T A G E M

           
1. Umyj włosy tak jak zwykle.

2. Podziel całą czuprynę na części.
2. Przeczesz konkretną sekcję grzebieniem/szczotką i dokładnie rozprowadź odżywkę bez spłukiwania i przeczesz palcami, aby powstały 3-4 skręcone pasma.
3. Zaaplikuj żel metodą Praying Hands i ugniataj całą część włosów aż do nasady.
4. Powtórz wszystkie czynności na całej głowie.

D I F F U S I N G

           

Dyfuzor doczepiony do suszarki, łagodnie rozprasza strumień powietrza na większym obszarze. Nie powinien psuć skrętu ani powodować puchu. Suszenie dyfuzorem dodatkowo może bardziej skręcić loki i dodać objętości.


1. Po umyciu włosów, użyj ręcznika z mikrofibry lub T-shirt, aby wygnieść nadmiar wody i zaaplikuj stylizator.
2. Przyłóż dyfuzor z głową skierowaną do dołu lub ze skierowaną na bok prawy lub lewy, tak aby do misy dyfuzora włożyć całą wybraną sekcję włosów. Staraj się przytrzymać aż do wyschnięcia.
3. Gdy włosy będą suche w 80-90%, delikatnie włosy wygnieć i spryskaj je sprayem do dodatkowego nadania skrętu włosom

*Tutaj również wspomniane jest o spryskaniu włosów solą morską. Ja produktów z tym składnikiem totalnie nie popieram, ponieważ używane na dłuższą metę mocno wysuszają! Tak jak wysusza Nas solona woda podczas wakacji. Wg mnie można pozostawić włosy do wyschnięcia całkowitego bez pryskania czymkolwiek lub wysuszyć włosy dyfuzorem do końca, do 100% wyschnięcia.

R U N  &  S W I F T

        

Ta technika została opracowana przez eksperta od kręconych włosów – Christo, który prowadzi swój salon fryzjerski Christo Fifth Avenue w Nowym Jorku.

1. Nałóż na dłonie stylizator i zaaplikuj go przeczesując palcami (jak grzebieniem) przez całe włosy, każdą sekcję od góry do dołu, aby równomiernie rozprowadzić produkt.
2. Intensywnie potrząśnij każdą sekcję ruchem od prawej do lewej.
3. Wysusz dyfuzorem lub pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

T H E    R A K E  &  S H A K E

        

Technika ta została stworzona przez markę Ouidad, aby móc bardziej zdefiniować loki i zapewnić równomierne nałożenie produktu stylizującego.
1. Mając żel w dłoni, potrzyj dłonie o siebie i chwyć sekcję włosów od nasady.
2. Rozsuń palce, tak, aby pomiędzy nimi znalazły się mniejsze pasma włosów, a następnie stopniowo przesuwaj palce w dół rozprowadzając przy tym produkt na długości. Będąc w środkowej części włosów, lekko wstrząśnij całą sekcją. Zrób to samo będąc przy końcówkach. Ta czynność ma wyciągnąć naturalny skręt. 
3. Pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia absolutnie nie dotykając przy tym włosów lub ewentualnie wysusz je dyfuzorem, ale z prostą głową przykładając go do loków.
(Dodatkowa opcja) 
4. Weź tzw. klipsy ‘duck clips’ i wsuń je przy skórze głowy w każde pasmo tak, aby je unieść ku górze dla większej objętości. Następnie pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia lub wysusz je dyfuzorem przykładając go delikatnie do loków BEZ głowy skierowanej do dołu.

C L U M P I N G

        

Przy tej metodzie, włosy wysychają w o wiele grubszych, zbitych, skręconych pasmach niż zazwyczaj. Dzięki temu otrzymujesz dobrze zdefiniowane loki. Kluczem jest łączenie pasm razem podczas stylizacji tzw. zbicie ich.

1. Zacznij od świeżo umytych włosów. Następnie zaaplikuj na dłoń krem stylizujący, serum lub odżywkę bez spłukiwania, następnie definiujący produkt: żel lub piankę.
2. Wygniataj włosy podczas nakładania produktów do stylizacji, aby ‘zbić’ skręcone pasma razem.
3. Wygnieć całość ręcznikiem z mikrofibry lub koszulką bawełnianą, aby ściągnąć nadmiar produktów do stylizacji.
4. Pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia lub wysusz je suszarką z dyfuzorem tak, aby nie uszkodzić skrętu, który wyszedł podczas stylizacji.

W poniższym filmie Luisa Louis akurat nie wygniotła włosów ręcznikiem czy koszulką tylko zrobiła plopping.

S M O O C H

           

Tą technikę rozpowszechniła Instagramerka @fierbull i @honestlizhere. Ma ona nadać Naszym włosom świetnej definicji, grubości i utrwalenia nawet na kilka dni. Metoda Smooch to połączenie metod Praying Hands + Scrunching na zmianę.

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Nałóż odżywkę bez spłukiwania przeczesując włosy palcami, następnie wygniataj je przez chwilę.
3. Zaaplikuj żel na włosy metodą Praying Hands, następnie je wygnieć (Scrunching). Powtarzaj te dwie czynności przez minutę bez przerwy.
4. Pozostaw do naturalnego wyschnięcia. Gdy włosy będą suche w 80%, możesz użyć suszarki z dyfuzorem.

S U P E R – S O A K E R / B O W L


        

Użytkowniczka Curl Talk – Rudeechick wymyśliła tę nową metodę Clumpingu. Dzięki niej, włosy nabierają ogromnej objętości, a loki są mocno od siebie oddzielone.
1. Na świeżo umyte włosy rozprowadź palcami odżywkę bez spłukiwania.
2. Następnie przeczesz całe włosy, aby rozprowadzić odżywkę. Najpierw skup się na włosach nad karkiem, następnie z tyłu głowy. (Używaj odżywki z poślizgiem i szczotki lub grzebienia dobrej jakości).
3. Rozczesz włosy częściami, następnie całość.
4. Pochyl się nad zlewem i włącz bieżącą wodę lub wlej wody do miski. Mokrymi od wody dłońmi bardzo delikatnie wygniataj włosy. To samo zrób z drugim bokiem. Nie wygniataj włosów na szybko, rób to powoli i delikatnie, aby dokładnie je namoczyć.
5. Włosy są mokre jakbyś dopiero co wyszła spod prysznica. Następnie wgnieć w nie żel i zrób plopping (5-10 minut), ale nie jest on konieczny.
6. Pozostaw do naturalnego wyschnięcia lub wysusz je suszarką z dyfuzorem.

T H E    P U L S I N G

           

Dzięki tej metodzie możemy uzyskać definicję i równomierny skręt.

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Nałóż odżywkę bez spłukiwania i dokładnie rozprowadź ją po całości metodą Praying Hands.
3. Następnie zaokrąglonymi dłońmi dociśnij włosy do nasady i pulsacyjnym ruchem podwójnie je ściśnij nadal mając dłonie z włosami przy skórze głowy.
3. Zaaplikuj żel lub krem stylizujący i powtórz powyższą metodę z podwójnym, pulsacyjnym dociskaniem.
4. Na koniec pozostaw do naturalnego schnięcia lub wysusz włosy suszarką z dyfuzorem.

F I N G E R    C U R L S / T W I R L I N G

           

Możesz użyć tej metody w poszczególnych miejscach lub na całej głowie.

1. Nałóż ulubiony produkt do stylizacji na całe oczyszczone i odżywione włosy.
2. Pojedyncze pasmo zawiń wokół palca w odpowiednim kierunku skrętu, tak aby powstała sprężynka.
3. Delikatnie ją puść i powtórz to samo na pozostałych pasmach. Postaraj się nie dotykać włosów podczas schnięcia.

F I N G E R   C O I L S 

          

Podobna do metody Finger Curls/Twirling. Pomaga tworzyć jednolite loki, dobra jest w przypadku nierównego skrętu, puchu lub miejsc na głowie, gdzie włosy nie chcą się kręcić.

1. Podziel świeżo umyte i odżywione włosy na małe części/sekcje.
2. W danej części rozczesz pasmo, przeciągnij po długości produkt stylizujący i zakręć go na palcu aż do skóry głowy tak, aby powstała sprężynka.
3. Powtórz tą czynność na całej głowie. Ważne jest, aby aplikować na długości produkt stylizujący przed zakręceniem każdego pasma.
5. W razie potrzeby możesz na kilka dni zostawić sprężynki takie jakie są bez rozplatania, a następnie dopiero później delikatnie je rozpleść, aby uzyskać nową fryzurkę.

S K I P   C U R L S

        

Metoda stworzona przez eksperta od kręconych włosów – Jonathana Torcha. Pomaga wzmocnić naturalny skręt włosów.
1. Na palce zaaplikuj mocny żel i przeczesz nimi włosy pozbywając się przy tym jakichkolwiek splątanych pasm.
2. Weź małą część włosów i okręć ją wokół palca od nasady aż do końca.
3. Następnie wysuń palec, chwyć za koniec i huśtaj pasmem jakbyś trzymała skakankę w dłoni i nią obkręcała.
4. Powtórz całość na wszystkich pasmach i na koniec skieruj głowę do dołu, po czym skieruj do góry dla większej objętości i pozostaw do naturalnego wyschnięcia lub wysusz włosy suszarką z dyfuzorem.

C L I P P I N G

           

Nakładanie klipsów to świetny sposób na natychmiastowe uniesienie włosów od nasady. Kręcone włosy wyglądają pięknie, ale mają tendencję do oklapu i przez to są płaskie na czubku głowy. Klipsy pomagają zrównoważyć siłę grawitacji i szybko dodać wiotkości włosom przy skórze głowy.
1. Nałóż ulubiony produkt stylizujący na mokre włosy, a na suche i dwudniowe, użyj mieszankę wody z odżywką w butelce ze sprayem. 
2. Bardzo ważne jest pochylenie się na bok, dzięki czemu włosy zwisają z głowy.
3. Chwyć pasmo włosów.
4. Utwórz literę “O” ramieniem wokół głowy i włóż klips stroną kierując go w stronę przeciwną do nasady.
5. Powtórz tą czynność wokół czubka głowy. Gdy dojdziesz na drugą stronę, będziesz musiał zmienić ramiona.
6. Po ukończeniu, można utworzyć drugi rząd. Im więcej rzędów utworzysz, tym więcej uzyskasz objętości, a twoje włosy będą tworzyć bardziej zaokrąglony kształt.
7. Pozostaw klipsy na 10-20 minut lub do czasu, aż utrwali się objętość włosów. Następnie ostrożnie usuń klipy lub zmień ich miejsce po upływie pewnego czasu, aby uniknąć śladów po nich.

C U R L   K E B A B S

        

Technika ma na celu uniesienie falowanych włosów od nasady. Gdy nakładanie klipsów stało się uciążliwe dla ekspertki od kręconych włosów – Brianny Prince z Brianna Prince Salon, wynalazła nową technikę przeciwdziałania grawitacji: curl kabobs. W przypadku tej techniki Brianne zaleca stosowanie wszystkiego, co jest długie, cienkie i nie tępe na końcach, aby nie uszkadzać skrętu np. długie wykałaczki do szaszłyków, ołówki, pałeczki do sushi, grzebienie ze szpikulcem do przedziałka lub cokolwiek, co masz w takim kształcie.

1. Weź jedną wykałaczkę do jednej dłoni i drugą do drugiej i z obydwóch stron na czubku głowy wsuń wykałaczki ku sobie, lekko unosząc włosy od nasady, tak aby się przecinały.
2. Zacznij od włosów przy twarzy, kończąc na tych z tyłu. Brianna używa czterech par szpikulców, ale Ty użyj tyle, ile Ci potrzeba. 
P L O P P I N G / P L U N K I N G

           

Do tej techniki potrzebna będzie duża koszulka bawełniana, aby wchłonęła nadmiar wody.
1. Umyj włosy jak zwykle.
2. Zaaplikuj odżywkę bez spłukiwania lub krem stylizujący, gdy włosy są nadal wilgotne.
3. Rozłóż koszulkę na płaskiej powierzchni z rękawami do siebie.
4. Skieruj głowę do dołu, tak aby była usytuowana nad środkiem koszuli.
5. Powoli opuść głowę na koszulę tak, aby wszystkie włosy opadały na nią warstwami. To tak jakbyś nalewała ciasto do blachy :D 
6. Chwyć dolne rogi koszulki i zakryj nimi całe włosy z tyłu.
7. Następnie złap za dwa rękawy koszulki i ściśnij koszulkę po dwóch stronach tak, aby nie było przestrzeni między nią, a włosami.
8. Zwiń rękawy w dwa wałeczki i zwiąż je z tyłu głowy.
9. “Ploppinguj” włosy nawet przez 2-3 h. Niektórzy zdejmują koszulkę dopiero rano po całej nocy, ale dla mnie nie jest to wygodne.

W książce podana była opcja ploppingu z użyciem koszulki z długimi rękawami. Więc ja posłużyłam się swoją instrukcją na koszulkę bawełnianą z krótkimi rękawami.

Wpis o PLOPPINGU TUTAJ ! 


S H I N G L I N G


          

Metoda stylizacji opracowana przez salon Miss Jessie w celu mocnego zdefiniowania kręconych włosów i często ich wydłużenia. Luźne przetłumaczenie tej metody to “Dachówkowanie”, ponieważ włosy przy tej metodzie wyglądają jak nałożone na siebie płaskie dachówki (gont) :D
1. Umyj włosy tak jak zwykle, podziel na części.
2. Skup się na jednej sekcji, rozczesz ją dokładnie.
3. Spryskaj włosy, aby były wilgotne.
4. Nałóż na palce produkt stylizujący i dziel część włosów na małe pasma, które po kolei przeczesujesz od góry do dołu i tak pozostawiasz. Możesz też na samym początku na całą część nałożyć produkt stylizujący i wtedy przeciągać każde pasmo czystymi palcami.
5. Powtórz tą czynność na całej głowie.

P I N    C U R L S


        

Zwijając włosy w małe ślimaczki (typ 2) lub warkoczyki (typ 3), możesz wydobyć skręt lub pomóc go dłużej utrzymać.

1. Nałóż piankę lub żel na wilgotne włosy, następnie podziel je na osiem części.
2. Zakręć każde pasmo, aby powstał ślimaczek i przypnij go za pomocą wsuwki lub klipsa.
3. Wysusz włosy suszarką z dyfuzorem lub pozostaw do naturalnego schnięcia przed rozwinięciem ślimaczków.
4. Po rozwinięciu, wstrząśnij włosami i wymasuj je przy skórze głowy, aby uzyskać objętość.

B A N D I N G

    

Przy tej metodzie wykorzystujemy gumki do włosów. Dzięki nim aż do wyschnięcia przytrzymujemy loki w podłużnej pozycji, aby łagodnie je rozciągnąć.

1. Umyj włosy tak jak zwykle.
2. Zastosuj swoją ulubioną odżywkę i stylizator do włosów i podziel włosy na średnie części w zależności od długości i gęstości.
3. Owiń gumką każdą część (przy skórze głowy), następnie użyj kolejne i przekładaj je co 0,3-0,5 cm aż do końcówek. Powtórz to przy każdej części.
4. Przed zdjęciem gumek pozwól włosom dokładnie wyschnąć. W zależności od tekstury możesz uzyskać luźniejsze loki lub fale, a nawet proste włosy.

B A N T U   K N O T   O U T 

          

Ta ochronna metoda stylizacji pochodzi od Afrykańskich plemion, która polega na zwijaniu kręconych włosów w ciasne pętelki, które po rozwinięciu tworzą zdefiniowane loczki.

1. Podziel świeżo umyte, rozczesane i nawilżone włosy na małe, trójkątne części.
2. Zwiń każdą sekcję, aby stworzyć małą pętelkę u nasady i zabezpiecz za pomocą małych gumek bez metalowych wstawek lub użyj wsuwek do tego celu. Możesz traktować to jako fryzurę lub możesz usunąć wsuwki lub gumki, gdy włosy całkowicie wyschną i delikatnie oddzielić je olejem.

T W I S T   OUT   O R   B R A I D   O U T


           

Te techniki są  stosowane w przypadku loków, które mają mniej wyraźny skręt, nawet gdy włosy są mokre. ‘Twist Out’ polega na przeplataniu okręcając dwa pasma włosów jak sznur, aby dzięki temu pomóc je rozciągnąć i wydłużyć. ‘Braid Out’ tworzy się w taki sam sposób, ale w tym przypadku włosy są plecione jak warkoczyki, a nie okręcane.

1. Podziel włosy na części i nałóż ulubiony krem nawilżający i stylizujący.
2. Stwórz dwupasmowe, okręcone sznury z włosów lub warkocze.
3. Zwiń kończy wokół palca, aby upewnić się, że są gładkie i nie odstają.
4. Pozostaw sznurki lub warkoczyki na noc lub wysusz suszarką z dyfuzorem.
5. Delikatnie rozplątaj pasma i noś rozpuszczone lub wystylizuj włosy w ulubione upięcie.A F R O

      

Możesz stworzyć afro na głowie na drugi dzień po stylizacji metodą ‘Twist Out’ czy ‘Wash’N’Go’.
1. Użyj kremu, aby delikatnie rozdzielić loki i palcami roztrzepać włosy od nasady. 
2. Rozdziel włosy na części i za pomocą afro pick stwórz pożądaną objętość.
3. Całość wykończ sprayem olejowym, jeśli chcesz uzyskać połysk.

B U N   D R Y I N G

           

Technika polega na użyciu koczka zwiniętego na górze w celu wydłużenia skrętu.

1. Zacznij od oczyszczenia, odżywienia i rozczesania włosów grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
2. Osusz włosy suchą, bawełnianą koszulką zamiast ręcznika frotte. Wygniatanie koszulką usunie nadmiar wody, a koszulka zapobiegnie puszeniu się.
3. Delikatnie nałóż produkt stylizujący na włosy.
4. Przeciągnij włosy na czubek głowy i zwiń je w luźny węzeł. Pozostaw włosy w supełku do 50% wyschnięcia (skóra głowy i tył będą nadal mokre).
5. Rozwiń węzeł i pozostaw rozpuszczone włosy do naturalnego wyschnięcia.
6. Możesz opuszkami palców lekko wymasować skórę głowy, jeśli włosy od nasady wyglądają płasko i są zbyt zlepione podczas naturalnego schnięcia.

R O L L E R    S E T S


           

Tą technikę można wykonać za pomocą papilotów, elastycznych wałek lub sprężynek do loków – CurlFormer. Bez użycia ciepła można stworzyć piękne loki na głowie. W zależności od wielkości papilotów, wałków czy sprężynek można mieć na głowie przeróżny skręt i gęstość, a nawet proste włosy.

1. Zacznij od umytych i rozczesanych włosów.
2. Podziel włosy na cztery części, a następnie, zaczynając od karku, podziel na podsekcje o średnicy nie większej niż 2,5 cm.
3. Na każdą część nałóż krem stylizujący lub żel, zależy od preferencji.
4. Teraz możesz użyć jednej z trzech technik:
Nr 1: Przytrzymaj papilot blisko skóry głowy i zacznij owijać włosy wokół reszty papilota.
Nr 2: Przytrzymaj wałek na końcach, zwiń go w kierunku skóry głowy i złóż, aby zabezpieczyć.
Nr 3: Zastosuj CurlFormers zgodnie ze wskazówkami producenta.
5. Następnie czekasz aż włosy wyschną. Możesz tez spać w takiej fryzurze. Jeśli nie chcesz czekać, wysusz włosy suszarką z dyfuzorem przed zdjęciem papilotów, wałków czy CurlFormers.
6. Z głową skierowaną do dołu wymasuj skórę głowy lub potrząśnij lokami, aby wydobyć objętość :)

To jak?! Od której techniki mam zacząć i pokazać ją na kanale?! :D

Buziak!

Źródła:
YouTube
Książka The Curl Revolution by Michelle Breyer
https://www.naturalhairrules.com

https://www.naturallycurly.com

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *