Zastanawiałam się czy opisać wszystkie porowatości włosów, jednak stwierdziłam, że najpierw skupię się na wysokoporowatych, które królują najczęściej na kręconych głowach, również na mojej :)

Zdecydowanie są to najtrudniejsze włosy i życie z nimi nie jest takie proste :) Lubią być kapryśne i ciężko utrzymać je w idealnym stanie.

Na początku trzeba podkreślić, że kręconowłose nie mają włosów wysokoporowatych poprzez różne zabiegi ‘niszczejące’ tylko po prostu już takie rosną i są… no cóż :D

Charakteryzują się nadmiernym puszeniem, elektryzowaniem, wręcz piją wodę, oleje oraz odżywki. Są suche i sianowate. Podatne na plątanie, łamanie oraz są matowe. Szybko chłoną wilgoć np. podczas deszczowego dnia po czym wychodzi na głowie cudowne sianko.

Łuski są rozchylone i nie przylegają do siebie, małe porównanie:
 
 
 
 
Włosy wysokoporowate mają przyczepioną łatkę najbardziej chorych i zniszczonych i nie ma co się dziwić. Lubią być jak druty, sztywne i oczywiście suche. Zazwyczaj po użyciu suszarki, lokówki czy prostownicy znacznie pogarsza się ich wygląd – powstaje ulubione sianko.
 
Do włosów wysokoporowatych należy używać kosmetyków przede wszystkim nawilżających oraz emolientowych. Olejowanie włosów w tym przypadku to podstawa. Odżywki bez spłukiwania również mogą się przydać jak i odżywki z silikonami.
 
Sprawdzić może się również mycie włosów metodą OMO, Myjemy włosy na długości odżywką o biedniejszym składzie (ważne by oczyściła włosy z zanieczyszczeń z zewnątrz). Na skórę głowy, czyli na skalp nakładamy szampon bez detergentów (np. bez SLS – Sodium Laureth Sulfate), zmywamy i na koniec nakładamy na całą długość odżywkę o bogatszym składzie, po czym zmywamy. Warto potem potraktować włosy jakąś sprawdzoną maską i zostawić pod czepkiem i ręcznikiem na min. pół godziny. Szampon z SLS używamy raz na 2-3 tyg.
 
 
Na moich włosach przede wszystkim sprawdza się aloes w składzie, za to odpada olej kokosowy, który jest olejem nasyconym. Dziewczyny afroamerykanki z YT uwielbiają ten olej, u mnie on się kompletnie nie sprawdził, włosy są spuszone i po prostu brzydkie.

 

Kosmetyki dla włosów kręconych dla początkujących pojawią się w kolejnych postach :)


PRZEJDŹ DO POSTU

Kilka zdjęć wysokoporowatych, kręconych włosów:

Włosy wysokoporowate
Włosy wysokoporowate Włosy wysokoporowate
 
Włosy wysokoporowate Włosy wysokoporowate
 
 
Która z Was posiada wyjątkowe, ale najtrudniejsze włosy pod słońcem? :)

192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *