Hej Kochani!

Nastał czas zakończenia kuracji z Calcium Pantothenicum :-) Poniżej znajdziecie podsumowanie trzech miesięcy i efekty osiągnięte w tym czasie!


Tak dla przypomnienia..

Co to jest Calcium Pantothenicum?
Inaczej kwas pantotenowy (witamina B5). Bierze udział w procesach wzrostowych organizmu, wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci. Jedna tabletka zawiera 100mg pantotenianu wapnia.

Cena & dostępność

Ok. 7,50-10 zł w zależności od apteki.
Odniosłam wrażenie, że na te tabletki jest dość duży popyt. Raz czy dwa razy musiałam je zamówić i przyjść na drugi dzień. Też gdy mówiłam w aptece, że je chcę to aptekarze ewidentnie nie byli przekonani od początku, że mają je na stanie :D

Ilość tabletek
Max. dzienny to 6 tabletek. W pierwszym miesiącu brałam 6, w drugim 4, w trzecim natomiast  przez pierwszą połowę miesiąca 4 tabletki, w drugiej znowu 6 tabletek :-)


Skutki uboczne
U każdego mogą być różne, ale może też ich nie być w ogóle. W ulotce nie ma o nich informacji. U niektórych następuje wysyp trądziku, wieczne zmęczenie, osłabione paznokcie lub właśnie poprawa ich stanu. Natomiast ja nie zauważyłam u siebie żadnych złych skutków ubocznych – na szczęście!

ULOTKA TUTAJ koniecznie przeczytajcie przed rozpoczęciem!

Moje odczucia
❖Nie zauważyłam zwiększonej odporności organizmu dlatego, że od ponad dwóch lat nie choruję na grypy ani nic z tych rzeczy i podczas kuracji również nie byłam chora, a w sumie brałam tabletki w okresie sprzyjającym do osłabienia organizmu. 
❖Nigdy nie narzekałam na wypadanie włosów, wypadała mi ilość, która myślę, że była w normie. Natomiast po tygodniu lub dwóch miałam o wiele mniej włosów na grzebieniu! To mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło :-)
❖ Już po 1 miesiącu włosy urosły mi 2 cm ! :-) W drugim 1,5 cm, a w trzecim… Zaraz podam niżej :-)
Dodatkowo podczas każdego mycia wykonywałam masaż masażerem z wibracją oraz peeling co tydzień.

W ostatnim miesiącu jednak peeling wykonałam tylko raz, masaż wykonywałam podczas każdego mycia.

Na początku moje włosy liczyły 9 cm, po miesiącu 11 cm, po dwóch 12,5 cm  a po trzecim…

ok. 14 cm! :-) czyli urosły znów 1,5 cm. 

Szczerze mogły urosnąć dłuższe jednak nie udało mi się tego zmierzyć ze 100% dokładnością.

20.11 – 20.12 – 20.01 – 20.02

20.11 – 20.12 – 20.01 – 20.02

Przez cały okres 3 miesięcznej kuracji włosy urosły mi 5 cm co jest dla mnie świetnym wynikiem! :-)

Teraz mam w planach podcięcie końcówek i rozpoczęcie kolejnej kuracji o której napiszę dopiero po zakończeniu jednak potrwa ona tylko miesiąc :-)

Co myślicie o całkowitych efektach z Calcium Pantothenicum? Ja jestem zachwycona! :-)

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
270

7 Responses

  1. Ja też jestem zachwycona Twoim efektem , nie wiem czy u mnie tak super działa , choć były to jedyne tabletki które w ogóle cos dawały ;)

    1. A ja widzę i jestem bardzo z nich zadowolona :-) Bez łykania tabletek włosy też mi rosną ;-) Ah i mówię o 3 miesiącach, a nie 4. :-)

  2. Z mierzeniem masz dokładnie ten sam problem co ja :) Ja stosowałam CP bez jakiś większych efektów, ale nie omieszkałam naoglądać się zdjęć Twoich pięknych kręciołków :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *