Cześć Kochani!
Dzisiejszy post odpowiadać będzie aurze deszczowej jaka miała miejsce przez cały lipiec na Pomorzu. Nie pamiętam kiedy ostatnio lato było tak tragiczne, a już nie wspomnę o włosach :-D Już nawet nie miałam na kogo zwalać fakt, że dzień po umyciu, zawsze z rana na złość lał deszcz. To już nie mógł po prostu być Murphy i jego prawo, tylko nadzwyczajna złośliwość pogody :-D Ale do rzeczy!

Ograniczenie puchu przy kręconych włosach


Za deszczem najczęściej idzie puch, bo jest oczywiście wilgotno :-) Ale nie tylko, bo upały też są jego przyczyną. Także jednym słowem: puch to zmora Kręconowłosych.

Przyczyn puszenia się włosów jest masa. Wymieniałam je już w najczęstszych błędach i zdrowych zamiennikach. Mogłabym poświęcić osobnego posta na ten temat, ale nie wiem czy jest sens kolejny raz pisać o tym samym..

Dziś skupimy się na tym jak można puch ograniczyć. Są to tylko i wyłącznie sposoby wykorzystywane na własnej skórze, a raczej włosach :-) Jestem bardzo ciekawa jaki będzie odzew i czy będziecie się ze mną zgadzać :-)

Puch może pojawiać się przy mocno wilgotnym powietrzu – deszcze, ale też gdy jest sucho – upały.

Duża wilgotność = włosy chłoną wodę -> skręt włosów i PUCH.
Sucho = włosy oddają (wyparowują) wodę -> rozluźnienie skrętu, suchość i PUCH.
Źródło: Wizaz.pl


Ograniczenie puchu przy kręconych włosach

1. Regularne olejowanie
ODPOWIEDNIM OLEJEM! Użycie oleju niedostosowanego do porowatości najczęściej tworzy właśnie puch. Olej to natłuszczenie, czyli emolienty, a to loki lubią najbardziej. Dzięki tej regularnej czynności, włosy z czasem są odżywione, nawilżone i przede wszystkim dociążone. Zauważcie, że przy wielu poradach piszę o olejowaniu, ta czynność naprawdę pomaga na praktycznie wszystko! :-)
I będę pisała o niej tak długo, aż każdy z Was wprowadzi ją w życie! :D

2. Olejek na wysuszone włosy
Zawsze gdy wysuszę włosy dyfuzorem, bądź wyschną naturalnie to nakładam olejek na końcówki i trochę na długości. Podczas deszczowej pogody lub upałów jest to mus! Włosy stają się wygładzone, nieco błyszczące. Mój ukochany olejek Davines potrafi sprawić, że wygląd loków ulega poprawie i są lepiej zbite przy czym też lepiej zdefiniowane :-) Ta czynność szybko wchodzi w krew!

Ograniczenie puchu przy kręconych włosach

3. Definiujący stylizator
Powtarzałam niejednokrotnie, że poprawne mycie włosów kręconych jest ważne – wiadomo! Ale dobry stylizator to rzecz najważniejsza. Bez niego loki nie są zdefiniowane, zbite, szybko pojawia się puch zwłaszcza właśnie w wilgotnych warunkach! Skręt nie jest tak genialnie wydobyty jak przy użyciu stylizatora. Jest oczywiście małe ALE: taki produkt stylizujący musi mieć też skład bez protein, i ogromnej ilości nawilżaczy. Póki co nie odnalazłam takiego stylizatora, który w 100% sprawia, że nie pojawia się puch. Dobry krem lub żel do włosów potrafi skutecznie ograniczyć puszenie loków lub przesunąć to zło w czasie :-)


4. Stylizacja na mokro
Boski sposób na idealne zdefiniowane kręconych włosów co równa się ograniczeniu puchu. Jestem pewna, że tak jak ja (zwłaszcza gdy byłam mniejsza i nie umiałam zajmować się lokami), zauważyliście, że mokre loki są idealnie skręcone, żaden włosek nie odstaje z pojedynczego loka – jednym słowem włosy są perfekcyjne! Czar pryska gdy zaczynają schnąć, rozłazić się, puszyć, stają się nieciekawe! Stylizator nałożony na mokre, ociekające jeszcze wodą włosy (można trochę wygnieść wody dłońmi) sprawi, że te perfekcyjne mokre włosy, można utrzymać na dłużej, zwłaszcza gdy wyschną! Gdy przed nałożeniem stylizatora osuszamy włosy koszulką bawełnianą (ręcznik frotte w ogóle nie wchodzi w grę!) i jest to jak najbardziej poprawne przy pielęgnacji loczków to jednak przy takich osuszonych lokach, te włoski zaczynają powoli wystawać i to już nie jest to samo i nie będzie już tego efektu jak po ‘mokrej stylizacji’ na świeżo od razu po zmyciu maski :-)

Ograniczenie puchu przy kręconych włosach

5. Nawilżaczowy balans
Zostaje ostatnia bardzo ważna kwestia – dobór kosmetyków z odpowiednimi składnikami. Najlepiej ograniczyć składniki nawilżające do minimum, a skupić się na emolientach! Zwłaszcza nie polecam podczas takiej pogody stylizatora z większą ilością humektanów. Puch pojawia się wtedy bardzo szybko. Maska emolientowa to konieczność! Trzeba umieć znaleźć ten złoty środek. To nie jest łatwe, ale wierzę, że się da, bo również ja mam z tym czasem problem z uwagi na to, że testuję często nowe kosmetyki :-)

Ograniczenie puchu przy kręconych włosach

Powiem Wam, że te zdjęcia zostały zrobione w upał, włosy nie są maksymalnie spuszone, ale są po reanimacji :-)

Jak Wam się podobają tego typu posty ze zdjęciami zrobionymi w terenie ? Dajcie znać jakie są Wasze sposoby na puch – chętnie wynajdę dzięki Wam coś nowego!

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
55

12 odpowiedzi

  1. Chodzi o to by namoczyć włosy, nałożyć na długość np. maskę Kallos Aloe, a na skórę głowy łagodny szampon :) Więcej info znajdziesz w kategoriach "Dla początkujących" i "Pielęgnacja" :) Nie używałam :)

  2. Chodzi o to by namoczyć włosy, nałożyć na długość np. maskę Kallos Aloe, a na skórę głowy łagodny szampon :) Więcej info znajdziesz w kategoriach "Dla początkujących" i "Pielęgnacja" :) Nie używałam :)

 1. Maska emolientowa, olejek i częste kremowanie włosów (mój ulubiony krem, którego chyba nic nie przebije to czerwony Be Beauty z maliną z Biedronki), właściwie dzięki temu trio udaje mi się choć trochę zminimalizować mój puszek :) Ja poproszę o więcej zdjęć w terenie! Całusy!!

  1. Dokładnie! Emolienty to nr 1 :)) Postaram się o więcej zdjęć w terenie ! :*
   Anonimie, pytasz o krem Carrie czy mnie? :D

 2. Pytałam Carrie ale twoje propozycje chętnie przeczytam ,dzięki tobie moje włosy są 100 razy lepsze , jesteś moją motywacją do walki o piękne kręciołki niestety jeszcze długa droga przede mną . Pozdrawiam :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *