Hej, hej! :)

Dziś będzie co nie co dla początkujących, a mianowicie o metodzie, która sprawiła, że u wielu osób pojawił się magiczny zwrot w życiu, który odmienił kręcone czupryny – moją również :) Osoby zaawansowane po przeczytaniu tego wpisu mogą zdać sobie sprawę, że korzystają z tej metody już od dawna. Kiedyś już o niej wspominałam we wpisie z 5 krokami do prawidłowego mycia. Uważam jednak, że poświęcenie całego wpisu sprawi, że dotrze on do większej ilości osób.

metoda omo mycię kręconych włosów


Ja sama rozpoczynając OMO te 6-7 lat temu, musiałam najpierw sobie zanotować co po kolei robić. Zdarzało się też, że coś pomieszałam, ale obiecuję – to wchodzi w krew :)

Metoda OMO to sposób na mycie kręconych włosów. Ma na celu odżywiać i nawilżać, czyli uzupełnić braki Naszym z natury suchym loczkom. Nie jest zgodna z metodą Curly Girl.

Metoda ta jest szczególnie polecana włosom wysokoporowatym, zniszczonym, dwoma słowami mówiąc: styranych życiem :) Bo tak najczęściej wyglądają Nasze loki lub coś podobnego do loków :D, gdy rozpoczynamy świadomą pielęgnację. 

Podzielmy samą nazwę na części pierwsze:
O – odżywianie   M – mycie   O – odżywianie

Dzięki tej metodzie puch i nadmierne wysuszenie jest zniwelowane, włosy przestają się łamać, wracają do życia i przede wszystkim ZACZYNAJĄ SIĘ KRĘCIĆ ❤

metoda omo mycię kręconych włosów

Etap Pierwszy
O – odżywianie

Zwilżamy włosy wodą i nakładamy na całą długość lekką odżywkę z krótkim, mało bogatym składem tzw. myjadło. Najlepiej, aby nie miała silikonów, a jeśli już, to może posiadać lotne lub te zmywalne łagodnym szamponem. Chwilę masujemy całość i w tym momencie można rozczesać loki grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Nie jest to część metody, po prostu ja tak robię i bardzo polecam wykonywać tą czynność w tym momencie :) Sprawdza mi się ona najlepiej.

Przykładowe lekkie odżywki

🎬 Ulubione ODŻYWKI DO MYCIA kręconych włosów *zgodne z CG* 🔥 TOP 10

🎬 Ulubione ODŻYWKI DO MYCIA kręconych włosów *zgodne z CG* 🔥 TOP 10 // #

🎬 Odżywki do mycia 🌻 Jak wybierać? Których unikać? Komu się nie sprawdzą?
🎬 Odżywki do mycia 🌻 Najczęściej zadawane pytania
🎬 Odżywki do mycia🌻 ROSSMANN, HEBE, NATURA, SUPER-PHARM • Przegląd

📝 Wszystkie recenzje myjadeł na blogu

📝 TOP 8 Odżywek do mycia (myjadeł) bez silikonów
Etap Drugi
M – mycie
Nie zmywając lekkiej odżywki, aplikujemy łagodny szampon na skórę głowy delikatnie masując. Łagodny szampon, czyli taki, który nie posiada silnych detergentów tzw. SLS, SLES lub ich pochodnych. Następnie wszystko spłukujemy.
Przykładowe łagodne szampony

  
📝 Wszystkie recenzje łagodnych szamponów na blogu
📝 TOP 7 Łagodnych szamponów bez SLS/SLES


* MYCIE oczyszczającym szamponem
Polecam wykonywać tą czynność co 2-3 tyg. i oczyścić CAŁE WŁOSY z substancji, które mogły się nadbudować. Podczas takiego mycia po ówczesnym umyciu szamponem z mocniejszymi detergentami i spłukaniu włosów, przechodzimy do pierwszego O – spłukujemy i przechodzimy od razu do drugiego O. Jest to wtedy mycie M-O-O :-)
Przykładowe oczyszczające szampony
Etap Trzeci
O  odżywianie

Na długość włosów nakładamy bogatszą odżywkę lub maskę. Jeśli istnieje ryzyko obciążenia, aplikujemy dany produkt od ucha w dół po końcówki :) Najlepsze będą emolientowe produkty lub emolientowe z humektantami czy proteinami – wszystko zależy od tego, co lubią włosy. Następnie nakładamy czepek, ręcznik i przytrzymujemy wszystko na głowie przez co najmniej pół godziny do max. 40 minut. Potem zmywamy całość….przeczesujemy grzebieniem i wgniatamy stylizator, ale to już sama musiałam dopowiedzieć, bo nie byłabym sobą :D

Przykładowe bogatsze odżywki/maski

            

 
 

           

🎬 Moje ULUBIONE MASKI do włosów kręconych
🎬 MOJE ULUBIONE MASKI DO WŁOSÓW KRĘCONYCH 😍 // #2

📝 Wszystkie recenzje odżywek na blogu
📝 Wszystkie recenzje masek na blogu
📝 TOP 10 Masek emolientowych


Jestem w stanie zagwarantować, że jeśli użyjecie po jednym z podanych, przykładowych produktów i umyjecie włosy w odpowiedniej kolejności, od razu zauważycie poprawę :) Nie zliczę ile razy otrzymałam zdjęcia loczków po pierwszym świadomym myciu i od razu było widać, że zostało wprowadzone OMO :)

Metoda OMO potrafi włosy obciążyć i przetłuścić. Tak się często zdarza w przypadku cienkich czy rzadkich loków lub o średniej lub niskiej porowatości. Wtedy warto wypróbować odłamy: OM lub MO :) 
metoda omo mycię kręconych włosów

Na swoim kanale również pojawił się film o tej tematyce:Jeśli jesteś na blogu po raz pierwszy, zajrzyj do działu Początkujący & Pielęgnacja

Buziak!

Serdecznie zapraszam do śledzenia postów na bieżąco :-)
314

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *